معرفی شرکت

شرکت سها جیسا ، در سال    1380  با حمايت سازمان تداركات پزشكي جمعيت هلال احمر ايران در استان مازندران , شهرك صنعتي سلمانشهر درفضايي به مساحت  17000  متر مربع و زير بناي بيش از 5600 متر مربع پي ريزي و در سال   1382  به بهره برداري رسيده است و در حال حاضر با 47  پرسنل ثابت مشغول به فعاليت مي باشد . البته قابل ذکر است که ، عليرغم وجود پيشينه مصرف گياهان داروئي در طب سنتي و تنوع گياهي بي نظير كشورمان, كاستي هاي موجود در زير ساخت هاي صنعت داروئي كشور ، باعث شده است استفاده بهينه از اين منبع خدادادي انجام نپذيرد . به طوري كه از يك طرف كارخانه هاي توليد كننده فرآورده هاي داروئي آرايشي و بهداشتي در بسياري از موارد مجبور به وارد كردن عصاره هاي گياهي از خارج بوده و یا از طرف ديگر گياهان ارزشمند و منحصر به فرد کشور ، نيز بدون فرآوري و انجام مراحل آماده سازي بصورت خام و با كمترين ارزش افزوده صادر مي شدند.

وجود موارد فوق شركت كشت و صنعت  فرآوري گياهان داروئي سهـاجيسـا را بر آن داشت كه با برنامه ريزي جهت احداث كارخانه عصاره گيري گياهان داروئي ضمن رفع كمبود كشور در زمينه انواع عصاره هاي گياهان داروئي نسبت به بالابردن ارزش افزوده منابع طبيعي كشورمان نیز اقدام نمايد.

به مرور زمان كارخانه با توجه به امكانات موجود درصدد ايجاد تنوع در توليدات خود برآمد و توليد محصولات بسته بندي شده شامل دم كردني هاي تك گياه و تركيبي و چاي فرآوري شده را طراحي و به مرحله عمل رسانيد بطوريكه در حال حاضر كارخانه سها جيسا با اخذ مجوز تولید بیش از 120 نوع فرآورده گیاهی از وزارت بهداشت با قابلیت کاربرد در صنایع دارویی ،غذایی ،آرایشی و بهداشتی ( انواع عصاره هاي خشك ، هيدروالكلي ,پروپيلن گليكولي  و بسته بندي گياهان داروئي¸چاي و سبزیجات خشك ) در حال حاضر بزرگترین تولید کننده فر آورده های گیاهی در استان مازندران و حتی کشور بوده و شرکت های  معتبر کشوری از جمله داروگر ، تولید دارو ، پاکسان ، داروسازی رازک ، گل دارو و... از عمده ترین مشتریان این شرکت می باشند، که پیش بینی می شود که تعداد مجوز های اخذ شده تا قبل از پایان سال 97 به 170 نوع محصول نیز برسد.